MEI / 08 UV-Setter Series . UV-Setter
Naast de digitale printsystemen van Xeikon, ontwikkelt, fabriceert en distribueert Punch Graphix ook daaraan gerelateerde mid- en high-end prepress CtP (Computer to Plate) machines onder de naam basysPrint. Hiermee is Punch Graphix Prepress de toonaangevende specialist in computer-to-plate oplossingen voor de printindustrie. Vertrekkend van een digitaal bestand produceren deze machines platen waarmee off set gedrukt kan worden.
De nieuwe generatie CtP machines, de zogenaamde UV-Setters, maken gebruik van UV-gevoeligeplaten waarbij het kosten-batenplaatje nauwlettend in het oog gehouden wordt. Niet alleen garanderen deze machines een onberispelijke drukkwaliteit en een uitermate gebruiksgemak, ook de eenvoudige integratie in bestaande infrastructuren pleit in hun voordeel. Daarnaast heeft Punch Graphix ook gezorgd voor een significante vooruitgang in software voor digitale prepress.
Basysprint vertrouwde de ontwikkeling van de behuizing voor deze revolutionaire UV-setters toe aan Achilles Associates. De reeks omvat 6 verschillende machines, variërend in capaciteit en grootte, die modulair opgebouwd zijn. Zo kan de klant starten met de aankoop van een instapmodel en gaandeweg migreren naar een high-end toestel.
Bij de briefing voor het design werd de nadruk gelegd op de vraag om een link te leggen naar de vormgeving van de Xeikon machines. Achilles trok het modulaire concept ervan dan ook visueel en functioneel door in de behuizing van elke plaatzetter: het bovenvlak van elke machine werd opgedeeld volgens de verschillende eenheden opdat het modulaire aspect meteen zichtbaar wordt. Verder werd een gelijkaardig vorm- en kleuralfabet gebruikt als bij de Xeikon machines. Het letterlijk overnemen van enkele sterke vormelijke details creëerde een uniforme Punch Graphix look zonder hierbij de identiteit van basysPrint op te geven. www.basysprint.com |